Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ben Foster

19. 8. 2007
45 - Ben Foster - obrázekPost:Golman
Narozený:1983
Národnosť:Anglická
Výška:192
Váha:95

V 17 letech pracoval jako kuchař a zároveň byl náhradním brankářem v klubu Racing. Po svých 18. narozeninách přestoupil za 10.000 liber do Stoke City. V srpnu roku 2002 byl nejprve vypůjčen do Bristolu City a poté do Tivertonu, po třech měsících už byl ale zpátky ve Stoke. Fosterův největší problém totiž byl, že měl před sebou velkou konkurenci - dva kvalitní gólmany, a to bývalého holandského brankáře Edda Goeye a bývalého gólmana Evertonu, Steva Simonse.

V roce 2003 si během tenisu Foster vážně poranil kolenní šlachy a byl mimo hru 6 měsíců. Když se dostal zpět do formy, šel znovu na hostování, nejdříve do Stafford Rangers a pak do Kidderminster.

V lednu roku 2005 udělal další velký krok ve své kariéře a odešel do Wrexhamu. Zde Foster hrál se synem Alexe Fergusona Darrenem. Foster Darrena velice zaujal a ten hned svého otce informoval o tom, jaký je Ben skvělý hráč. Sir Alex Ferguson se tedy na Fostera zaměřil a poté, co Ben pomohl Wrexhamu vyhrát LDV VansTrophy, se rozhodl gólmana koupit. Odstupné za Fostera činilo 1 milión liber. Foster s United podepsal čtyřletý kontrakt, avšak ihned po svém příchodu do Divadla Snů byl zapůjčen na celou sezónu do Watfordu. S tím se počítalo, že po roce půjde opět o ligu níž. Opak byl ale pravdou a Watford se dostal do Premierleague především zásluhou Bena Fostera.

Ve finále play-off o postup do Premier League totiž Watford porazil Leeds vysoko 3:0 a Foster udržel v zápase čisté konto. Foster prožil skvělou sezónu, což dokázal i fakt, že byl čtvrtou volbou na post brankáře pro výběr anglické reprezentace na MS06. Sezónu 2006/2007 stráví Foster opět na hostování ve Watfordu.